WSZYSTKO O PSACH I KROWACH - WYDAWNICTWO DRAGON

Skąd wzięły się krowy? Po co krowie rogi? Co lubi jeść krowa? Skąd się bierze mleko? Czy znasz psie zwyczaje i bolączki? Wiesz jak pomóc psu w Sylwestra? Znasz ulubione smakołyki swojego pupila?  Na te i inne pytania, poznasz odpowiedź w tym wpisie! Zapraszam, merdając ogonem - mojego psa, oczywiście ;)


WSZYSTKO O ...KROWACH

To kolejna książka od Wydawnictwa Dragon, opowiadająca o znanych i lubianych przez nas zwierzętach. Jak krowa wygląda, pewnie każdy wie? Ale czy znacie je lepiej? Może tylko to, skąd bierze się mleko? Otóż zapewniam was, że po przeczytaniu tej publikacji, poznacie krowy jeszcze bardziej!

Wiedzieliście, że większość krów wywodzi się od TURA (tak utrzymują naukowcy).To grupa udomowionych zwierząt, należących do rodziny zwierząt krętorogich albo wołowatych.

Obecnie krowie, nie są potrzebne rogi. Jednak odziedziczyła je od swoich przodków, którym rogi służyły do obrony stada i walk o przywództwo. Niektóre rasy krów, rogów nie mają wcale. Czasami ludzie, pozbawiają krowy rogów (taki zabieg nazywa się dekornuacją).

Wiesz co lubi jeść krowa? Krowa jest roślinożercą i weganinem. Najbardziej lubi świeżą trawę i inne rośliny, które skubie na łące. Jednak jeśli świeżej trawy nie ma w pobliżu, krowy mogą jeść siano - suchą trawę. Jednak nie wszystkie krowy, pasą się na łące. Te, które mieszkają w oborach, żywią się tzw. kiszonką. Lubią też buraki, ziemniaki czy śrutę zbożową.

Mleko od krowy, takie cieplutkie, prosto z kubka... Piliście kiedyś? Ja piłam, jak byłam dzieckiem. Pamiętam, jak z mamą chodziłam przez okoliczne łąki, do takiej Pani, która sprzedawała mleko. Jeju! Zapach ciepłego, świeżego mleka była dla mojego dziecięcego nosa zbawieniem! Nie wiem, jak mój nos by teraz na takie mleko zareagował... Nie wnikajmy! ;)

Krowie mleko, trzeba wydoić z jej wymienia. Wymię to taki gruczoł mlekowy. Waga tego gruczołu, może mieć nawet 75kg, tyle co waga przeciętnego człowieka! Robi wrażenie, prawda?

Mogłabym tak opowiadać wam o krowach, ale lepiej, poznać je samemu w nowej książce, która może jest w waszej pobliskiej księgarni! Wszystko o... krowach od Wydawnictwa DRAGON - to kolejna książka, która każdy przedszkolak powinien przeczytać! Rodzicom także się przyda, jest bardzo fajna!WSZYSTKO O... PSACH

W tej książce dowiecie się jakie są rasy psów, jaka jest ich budowa, przeczytacie też o etapach rozwoju psa. Dowiecie się też o ich zmysłach, psie zwyczaje i bolączki także będą wam znane. Pomożecie swojemu psu, przetrwać Sylwestra (jeśli boi się fajerwerków). Poznacie też ulubione psie smakołyki a także psie zabawy. Nauczycie się rozpoznawać psie choroby (zapalenie spojówek, biegunki, nosówka, wścieklizna itp).

Przede wszystkim - będziecie mogli sami, narysować portret swojego pupila! Brzmi super, prawda? Albo możecie wkleić do ramki jego zdjęcie.

Mogłabym rozpisywać się o tej książce jeszcze długo, ale po co zdradzać wszystko? Wiem, że musicie mieć tą książkę, jeśli w waszym domu mieszka pies!W serii Wszystko o... od Wydawnictwa Dragon, ukazały się także książki o KONIACH, PSZCZOŁACH, KOTACH, oraz NIEDŹWIEDZIACH. Ania już teraz, zapowiedziała, że musimy kupić pozostałe książki z tej serii. Ja nie mam nic przeciwko. Sama chętnie dowiem się czegoś więcej o kotach i koniach. Po prostu uwielbiam te zwierzęta, a wy?

Obie publikacje wydane są w twardej oprawie, ciekawostki o zwierzętach są oprawione pięknymi ilustracjami. Znajdziecie je na stronie wydawnictwa oraz m.in. w Empiku! Myślę, że to może być interesujący pomysł na prezent Mikołajkowy...


Koniecznie dajcie znać w komentarzu, jakie jest wasze ulubione zwierzę albo zwierzęta?  :)Prześlij komentarz

Instagram

Copyright © Kobiecy blog parentingowy | kobieca-mama.pl. Designed by OddThemes