5 PORAD DLA POCZĄTKUJĄCEGO BLOGERA


Jeśli startujesz ze swoim blogiem, mam dla Ciebie kilka porad, które początkujący bloger powinien wiedzieć. Kilka lat temu, kiedy zaczynałam swoją przygodę z blogowaniem, nie wiedziałam ile dobrego mogą zmienić te wskazówki!GRUPA DOCELOWA

Przed założeniem bloga, musisz ustalić jego nazwę, tematy które chcesz poruszać a blogu oraz grupę docelową. Grupa docelowa to jeden z najważniejszych elementów w blogowaniu, jeśli chce docierać do odpowiednich czytelników, którzy będą zainteresowani tematyką twojej strony.

BLOG, INSTAGRAM, FACEBOOK

Kiedyś bloga zakładany na bloggerze czy wordpressie. Dzisiaj "bloga" możesz śmiało prowadzić na Instagramie albo facebooku. Najlepiej być jednak aktywnym na każdym kanale. Zwiększamy w ten sposób grono czytelników i liczbę odsłon.POZYCJONOWANIE I OPTYMALIZACJA STRONY

Kiedy już zaczniesz pisać systematycznie, albo kiedy pojawi się w twojej głowie myśl o sprzedaży powierzchni reklamowej na twoim blogu, warto zainwestować w optymalizację bloga. Optymalizacja strony pozwoli Ci zdobyć rozgłos wśród internetowej społeczności oraz umocnić swoją stronę w wyszukiwarce.

SZKOLENIA I WEBINARY

Blogosfera to świat, który zmienia się z dnia na dzień. Warto więc wiedzieć co zmienia się w blogosferze, jakie przepisy warto przestrzegać, co warto wiedzieć i jakie algorytmy się zmieniają. Ciekawym pomysłem mogą okazać się dla Ciebie szkolenia i webinary online, organizowane przez innych blogerów albo ekspertów w danym temacie.

SPOTKANIA DLA BLOGERÓW

Kiedy już rozwiniesz swojego bloga i zapragniesz wyjść ze strefy komfortu, warto poszukać i zapisać się na spotkanie dla blogerów. Blogerzy organizują masę interesujących spotkań i konferencji, na które warto przyjść, aby móc poznać innych blogerów a także zawrzeć nowe znajomości i przyjaźnie, które zostają z nami na długie lata!

7 komentarzy :

 1. Przydatne wskazówki, o pozycjonowaniu już trochę słyszałam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Prowadzisz już bloga czy dopiero zaczynasz?

   Usuń
 2. Punkt pierwszy i drugi - done; punkt trzeci w trakcie :) ale daleka jeszcze droga :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super 🙂
   U mnie właśniw punkt 3 bardzo kuleje ;)
   Ale nie warto się poddawać!

   Miłego dnia!

   Usuń
 3. Na pewno trzeba pomyśleć o promocji, same dobre treści obecnie to niestety za mało

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy nie wiadomo kiedy z bloga coś bardzo poważnego wyniknie. Warto się przyłożyć do profesjonalnego blogowania:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie wszystko rozpisane, nic tylko usiąść i zabrać się za tworzenie, pisanie.

  OdpowiedzUsuń

Instagram

Copyright © Kobiecy blog parentingowy | kobieca-mama.pl. Designed by OddThemes