WRAŻLIWOŚĆ DZIECKA

Będąc mamą, staram się budować pozytywne cechy charakteru u swoich dzieci. Kuba jest jeszcze mały, nie rozumie wszystkiego, jednak Ania to już całkiem duże dziecko. Taką wspaniałą cechą, jest wrażliwość. Wrażliwość na ból u drugiego człowieka.WRAŻLIWOŚĆ DZIECKA

Ta cecha, jest bardzo krucha moim zdaniem. Szybko można się w niej zatracić, a nie o to w tym chodzi. Chciałabym jako matka, aby moje dzieci były wrażliwe na ból innego człowieka. Żeby wiedziały, kiedy pomóc innemu człowiekowi, żeby podały pomocną dłoń choremu dziecku, którego oglądają w telewizji albo którego spotykają na ulicy.  Ostatnio zauważyłam, że nasza córka widząc osoby starsze, małe dzieci, które są chore zadaje mnóstwo pytań. Różnych pytań. Niekoniecznie takich, na które ja jako rodzic umiem właściwie odpowiedzieć małemu człowiekowi. Macierzyństwo chwilami, bywa bardzo trudne.

WRAŻLIWOŚĆ DZIECKA

Kiedy kilka dni temu, w sklepie mijałyśmy rodziców z dziewczynką, która poruszała się o kulach i miała nogę - cytuje słowa córki " w jakimś wielkim, dziwnym bucie", Ania zaczęła mnie pytać co ta dziewczynka nosi na nodze, czy miała wypadek, kiedy wyzdrowieje. Słowem, chciała wiedzieć o tej dziewczynce wszystko. Niestety, nie znając tego dziecka nie mogłam jej odpowiedzieć na każde jej pytanie. Wiedziałam jednak, że dziewczynka mogła mieć wypadek i dlatego przez pewien  czas musi mieć założoną ortezę stopy. Orteza stopy dla nas obu ma groźny wygląd, i obie z Anią mamy nadzieję, że żadna z nas nie będzie musiała czegoś takiego nosić.

POMAGAJMY SOBIE WZAJEMNIE

Warto tłumaczyć dzieciom, że nie każdy ma dwie nogi, dwie ręce i sokoli wzrok. Jednak każdy jest człowiekiem i zasługuje na pomoc, dobroć i szacunek bliźniego. Dlatego warto pielęgnować wrażliwość u dziecka od najmłodszych lat.


Prześlij komentarz

Instagram

Copyright © Kobiecy blog parentingowy | kobieca-mama.pl. Designed by OddThemes