UCZĘ SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE - O MYCIU NACZYŃ W WIELKIM SKRÓCIE

Wydawać by się mogło, że zmywanie naczyń to bułka z masłem. Może kiedyś tak było. Jednak stojąc w supermarkecie nad wyborem odpowiedniego płynu do mycia naczyń, po prostu nie jednego człowieka szlag trafia. W rodzinnym domu nie mieliśmy zmywarki, więc zmywaliśmy naczynia ręcznie. Korona mi z głowy nie spadła. Jednak odkąd zamieszkałam z mężem, po remoncie kuchni zawitała w naszym domu zmywarka. Wybór nie był łatwy.ZMYWARKA GASTRONOMICZNA I ZMYWARKA DOMOWA

Wybierając zmywarkę nie było nam łatwo. Wszędzie było ich po kilka albo nawet i kilkanaście w katalogu, albo w sklepie stacjonarnym. Ja byłam zaskoczona faktem, że zmywarki takie do użytku domowego są zupełnie inne niż w gastronomii. Kolega, który jest kucharzem w restauracji opowiedział mi o podstawowych różnicach. Dobrze wiedzieć, bo moim cichym marzeniem jest posiadanie kawiarni, z dużą ilością książek, gier planszowych i pysznymi goframi! Także zmywarka gastronomiczna w takim lokalu byłaby niezbędna! Kiedy bywałam często w Warszawie, trafiłam do takiego miejsca. Bardzo mnie urzekło, niestety teraz nie pamiętam ulicy na której znajdowała się ta kawiarnia. Ale klimat tamtego miejsca nadal pamiętam. Może za kilka lat, uda mi się coś podobnego stworzyć. Kto wie, co mam zapisane w gwiazdach.


ZMYWARKA GASTRONOMICZNA
źródło zdjęcia


OSZCZĘDNOŚĆ CZASU I WODY

Jestem z tych, którzy nie zakręcają kranu kiedy myją kilka naczyć. Woda leje się strumieniem. Marnotrawstwo wiem. Mam tego świadomość. Nie umiem tego zmienić. Dlatego staram się pilnować i wrzucać naczynia od razu po posiłku do zmywarki. Dlatego zakup zmywarki bardzo mi pomógł. Nie marnuje więcej wody niż powinnam, oszczędzam swój czas no i może w skali roku uda się trochę zaoszczędzić budżetu domowego.

A ty? Zmywasz ręcznie czy kupiłaś zmywarkę?
Prześlij komentarz

Instagram

Copyright © Kobiecy blog parentingowy | kobieca-mama.pl. Designed by OddThemes