JAK ZAPLANOWAĆ WAKACJE Z DZIEĆMI?

Kiedy pojawiają się dzieci, pojawia się także niewielki problem. Nie każdy sobie umie z nim poradzić. Mam na myśli, zaplanowanie wakacji z dziećmi. Dzisiaj właśnie będzie o wakacjach i planowaniu wakacji, kiedy na pokładzie pojawiają się dzieciaki. Zapraszam do lektury!

WAKACJE Z DZIEĆMI - ETAP PIERWSZY PLANOWANIE


Aby zaplanować wakacje z dziećmi, musimy mieć cierpliwość, bardzo dużo cierpliwości. Potrzebujemy też dużo czasu, aby wyszukać najlepsze dla nas miejsce na taki urlop. Dzieci (zwłaszcza te mniejsze) powinny mieć zapewnioną rozrywkę - plac zabaw, dostęp do wody (nie mówię tylko o wodzie pitnej!) i wiele innych atrakcji. Po prostu na wakacjach dzieciaki muszą mieć zajęcie, muszą mieć co robić, by co chwila nie wołać "mamusiu nudzi mi się". Oczywiście, wybierajmy miejsca, które są przyjazne dla rodzin z dziećmi. Bo nie we wszystkich hotelach czy pensjonatach, dzieci są mile widziane.

JAK ZAPLANOWAĆ WAKACJE Z DZIEĆMI?


ETAP DRUGI - WYBÓR POŚREDNIKA I TRANSPORTU


Kiedy już mniej więcej wiemy, gdzie chcemy pojechać na wakacje z dziećmi, warto zastanowić się nad tym całym załatwianiem wszystkich formalności. Drogi są dwie: albo robimy wszystko sami (załatwiamy noclegi, przejazdy, ubezpieczenia itd.) albo płacimy w biurze podróży za pakiet i czekamy na odlot samolotu. Jeżeli planujemy wakacje w Polsce, wszystko możemy załatwić sami. Natomiast jeżeli lecimy gdzieś dalej, albo jedziemy swoim autem, warto skorzystać z pomocy biura podróży. Co prawda my w tym roku wyjazdów dłuższych niż jeden weekend nie mieliśmy, jednak gdybyśmy chcieli wybrać się na wakacje swoich marzeń, to prawie na sto procent wybralibyśmy wycieczkę w biurze podróży. Chociażby dlatego, że ja do tej pory wybierałam "słabe lokalizacje". Z biurem podróży chyba jest większa pewność, że wakacje będą udane i bezpieczne. Przynajmniej ja mam takie odczucia, po rozmowach ze znajomymi, którzy co roku od kilku lat korzystają z tego samego biura podróży Itaka. Dla nich, Itaka od kilku lat jest numerem jeden, jeśli chodzi o bezpieczne podróżowanie z dziećmi. Bo wiadomo, że kiedy ma się dzieci, wakacje "w ciemno" nie wchodzą w grę.

ETAP TRZECI - PRZYGOTOWANIA DO PODRÓŻY


Miejsce wybrane, pobyt i bilety opłacone. Genialnie! Teraz trzeba kupić wszystko co pomoże nam przetrwać zmianę klimatu - mam tu na myśli kompletowanie apteczki, ubrania, szczoteczki do zębów czy wymianę złotówek na euro czy dolary (opcja dla tych, którzy nie mają konta walutowego). Ja nie mam, więc musiałabym złożyć wizytę w kantorze albo takie konto założyć. Może za rok o tym pomyślę. Przed podróżą w dalekie kraje, warto zapoznać się z kulturą i obyczajami w danym państwie, przejść zalecane szczepienia i znaleźć opiekuna domu, który pod naszą nieobecność zajmie się podlewaniem roślin czy naszymi zwierzętami. Oczywiście, nie zapominajmy o dokumentach - paszport, dowód, prawo jazdy czy wiza musi być spakowana (najlepiej wszystkich osób) w tym samym miejscu. Żeby na lotnisku albo na granicy nie było niemiłych niespodzianek.

Finalnym etapem planowania wakacji z dziećmi jest dobra zabawa. Pełna uśmiechu, zdjęć i pamiątek dla bliskich osób. Zwłaszcza dla opiekuna domu, który pilnuje naszego dobytku pod naszą nieobecność.

Macie już za sobą podróż marzeń z dziećmi? Wybraliście piękne miejsce w Polsce, czy pojechaliście gdzieś dalej? Formalności załatwialiście sami czy z pomocą biura podróży? 

Czekam na wasze wspomnienia i inspiracje - bo za rok planujemy, pierwszą, daleką podróż z naszymi dzieciakami za granicę naszego kraju! 

1 komentarz :

  1. Wydaje mi się, że w pierwszej kolejności należy skupić się na znalezieniu odpowiedniego lokum. Dobry hotel z atrakcjami dla dzieci znajduje się np. w Gdyni. Spędziliśmy tam z całą rodziną zeszłoroczny urlop i bardzo miło wspominam ten czas. Najważniejsze było dla mnie jednak to, że moje córki były tam całkowicie bezpieczne, ponieważ wszędzie były kamery, do którym rodzice mają pogląd za pomocą odbiorników TV. :)

    OdpowiedzUsuń

Instagram

Copyright © Kobiecy blog parentingowy | kobieca-mama.pl. Designed by OddThemes