Niezbędnik kierowcy. Szkoda komunikacyjna i co dalej?

Jak czuje się matka po powrocie do pracy? To jest po prostu kosmos! Ponad dwa lata przerwy zrobiło swoje. Uczę się prawie każdej rzeczy od nowa. Rynek ubezpieczeń to jednak spore zaległości do nadrobienia. Dzisiaj przychodzę do was ze ściągą dotyczącą formalności jakie są niezbędne przy szkodzie komunikacyjnej.wypadek pexels

SZKODA KOMUNIKACYJNA I CO DALEJ?

Zarysowanie zderzaka, uszkodzenie drzwi bocznych czy urwane lusterko to tylko niektóre nieprzyjemności jakie na swojej drodze może napotkać każdy kierowca. Niezbyt przyjemne, bo przecież bez lusterka jazdy nie ma. Tu wkracza na pokład albo na siedzenie pasażera szkoda komunikacyjna. Takie zdarzenie należy zgłosić do ubezpieczyciela albo jeśli jesteśmy bogaci i nie chce nam się załatwiać takich spraw, naprawić je samodzielnie. Jednak tego nie polecam, bo po to mamy ubezpieczenie aby z niego móc korzystać.

FORMALNOŚCI CIĄG DALSZY

Kiedy zgłosimy już szkodę komunikacyjną, czekamy na kontakt rzeczoznawcy, który nam taką szkodę wyceni. Szkody komunikacyjne, które naszym zdaniem zaniżył ubezpieczyciel możemy przekazać firmom, które się tym zajmują. Mój mąż kiedyś z takiej firmy skorzystał. Nie wyszedł na tym źle. Zyskał dopłatę do wypłaconego odszkodowania. Być może ty nie będziesz musiał z tego korzystać. Najlepiej aby tych szkód było jak najmniej. Jednak, żeby tak się stało każdy kierowca musi jeździć ostrożnie! Jednak sama dobrze wiesz, jak niektórzy kierowcy jeżdżą! Jak tłumoki!

GŁUPOTA TRAFIA NA CMENTARZ

Pal sześć, kiedy jakiś tłumok zetrze ci lakier bo przy cofaniu "nie zauważył twojego auta". Zostaw to, nawet się tym nie przejmuj. Reaguj, kiedy taki tłumok walnie ci w zderzak albo tylnie nadkole! Zwłaszcza jeśli, taki tłumok po wyjściu z auta nie umie poprawnie się przedstawić i się najzwyczajniej w świecie zatacza. Jego głupota trafi i tak pewnie kiedyś na cmentarz, ale ty zawsze chroń siebie i swoich bliskich!

WYPŁAĆ PIENIĄDZE I NAPRAW AUTO

Auto! Bo to auto zostało uszkodzone a nie szafa w sypialni. Chociaż szafę też by się przydało wymienić, prawda? ;)

3 komentarze :

  1. W końcu ktoś poruszył bardzo ważny temat! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. to prawda, zaniżanie odszkodowań to plaga i nic nie zwiastuje, że będzie lepiej

    OdpowiedzUsuń

Instagram

Copyright © Kobiecy blog parentingowy | kobieca-mama.pl. Designed by OddThemes