JESTEM MAMĄ. DBAM O ZDROWIE.


Obserwując nasze społeczeństwo doszłam do wniosku, że nie każdy z nas dba o zdrowie. Odkąd jestem mamą, zaczęłam bardziej doceniać swoje zdrowie i robić wszystko, aby było jak najlepsze. A ty, dbasz o swoje zdrowie?


słuchawki lekarz kobieca mama


KAŻDY CHCIAŁBY ZDROWYM BYĆ

Jednak nie każdy robi coś w tym kierunku. Nie każdy robi podstawowe badania krwi, nie każdy chodzi na usg czy inne prześwietlenia. Bo przecież jak nic nie boli to znaczy, że jest ok. Bardzo często okazuje się, że wcale tak nie jest. Wtedy zaczyna się bieganina po lekarzach, przychodniach i robienie badań. Wszystko w pośpiechu i ciągłym stresie. Jak wiadomo, stres może być groźnym wrogiem dla naszego organizmu.

DBAJ O ZDROWIE KAŻDEGO DNIA

Pij wodę, uważaj na to co jesz. Jest takie powiedzenie "Powiedz mi co jesz, a powiem ci jaki jesteś". Niektóre osoby można byłoby bardzo dokładnie "prześwietlić". Włącz w swój każdy dzień aktywność fizyczną. Może to być chodzenie po schodach, spacery z psem, jazda na rowerze albo wysiłek fizyczny na siłowni.

TEN SIĘ NIE MYLI, KTO NIC NIE ROBI

 W każdy zawód, wpisane jest ryzyko pomyłki. W zawód lekarza także. Zdarza się, że lekarz przepisze nam zły lek, po którym dostaniemy uczulenia. Są też poważniejsze błędy medyczne, które mogą skończyć się tragicznie dla naszego zdrowia. Kiedy coś takiego się wydarzy, warto wiedzieć jakie mamy prawa pacjenta w naszym kraju. Aby wiedzieć czego można się spodziewać, i jakie instytucje mogą nam pomóc.

Zdrowie powinno być dla nas na pierwszym miejscu. Pamiętasz o zdrowiu każdego dnia? Robisz okresowe badania? Kiedy ostatnio byłaś na cytologii, usg piersi czy prześwietleniu kręgosłupa? Mam nadzieję, że dbasz o siebie każdego dnia. To bardzo ważne.

Prześlij komentarz

Instagram

Copyright © Kobiecy blog parentingowy | kobieca-mama.pl. Designed by OddThemes