Z DROGI ŚLEDZIE, ŁADNY WÓZEK JEDZIE!


Ładny ale czy praktyczny? Czy pasy są bezpieczne dla dziecka? Czy ta "ładna" cena to cena designu czy jakości? Zanim kupisz ładny wózek, przeczytaj co taki wózek powinien mieć!


Po moim mieście jeżdżą ładne dzieci w ładnych wózkach. Powiedzmy sobie szczerze, że nie określiłabym tym mianem niektórych egzemplarzy. No ale nie o tym chciałam wam napisać.

Dziecko jest dla każdego rodzica bardzo ważne. Przynajmniej być powinno, chociaż media z różnych stron podają czasami zupełnie inne wieści. Załóżmy, że dla większości rodziców dziecko to największy skarb od życia. Taki skarb jest najcenniejszy dla nas, prawda? Dlatego kiedy zostajemy rodzicami, chcemy żeby mu niczego nie brakowało. Czy to pampersów czy dobrego wózka.

Mam dzisiaj dla was krótki poradnik, który warto przeczytać przed zakupem fajnego, ładnego, dobrego, odpowiedniego wózka dla naszego dziecka - powtarzam dziecka.  Bo z obserwacji wiem, że czasem wózek kupujemy dla siebie i sąsiadki żeby pokazać, że "nas też stać".

JAKI WÓZEK WYBRAĆ?


Z DROGI ŚLEDZIE, ŁADNY WÓZEK JEDZIE!
źródło


Każdy producent wózków dziecięcych, powie, że ma najlepszy wózek dla Twojego dziecka. Nie zawsze tak jest.
Niekiedy nie pasuje nam szerokość siedziska w wózku, brak regulacji oparcia tak aby dziecko mogło leżeć płasko podczas drzemki na spacerze albo siedzisko po prostu się ugina, nawet jeśli dziecko nie jest jeszcze za duże na wózkowe wycieczki.

Odpowiedni wózek dla naszego dziecka, powinien:

  •  być bezpieczny i wykonany tak aby dziecko czuło się w nim bezpiecznie
  • posiadać pasy bezpieczeństwa 
  • nie kosztować więcej niż jest tego wart - większość wózków to cena za markę i logo firmy a nie za dobrą jakość
  • być wygodny dla dziecka, a potem wygodny dla nas np. przy składaniu wózka. 
  •  spełniać normy i być dopuszczony do sprzedaży, mieć odpowiednie atesty
  • mieć łatwy dostęp do części (typu koła, rama, pasy bezpieczeństwa). 
  • atrakcyjną cenę! 
  • służyć dziecku przez kilka lat a nie kilka miesięcy bo kółko odpadło, pasy się popruły itp. 
  • nie być kupowany na pokaz tylko dla komfortu, większej wygody i bezpieczeństwa naszego dziecka

Jeśli jego design i kolorystyka będą w dodatku ładne to tym lepiej! Ale w wózkach nie chodzi o ich wygląd tylko jakość wykonania i to, aby nam służyły przez dłuższy czas!

Mam nadzieję, że się ze mną zgodzicie. Może macie też jakieś swoje zasady przy wyborze wózka? Może dopiero się nad takim wyborem zastanawiacie? Chętnie poznam wasze zdanie na ten temat, podzielcie się nim w komentarzach. 

Prześlij komentarz

Instagram

Copyright © Kobiecy blog parentingowy | kobieca-mama.pl. Designed by OddThemes