TOP 5 gier edukacyjnych dla dzieciOdkąd zaczęła się nasza "przygoda" z przedszkolem, duży nacisk kładziemy na to, aby Ania czas poza przedszkolem również spędzała "edukacyjnie". Oczywiście łącząc naukę z zabawą. Bo sama nauka jest"taka męcząca".


Gry edukacyjne dla dzieci

Od kilku miesięcy prym wiodą u nas gry edukacyjne, puzzle i układanki. Jest czas, kiedy Ania sama układa puzzle. Jednak większość czasu który poświęcamy na gry spędzamy wspólnie z tatą wieczorami albo w weekendy. Mamy dla was kilka fajnych propozycji, może któraś z tych gier również was zaciekawi. Gry edukacyjne dostępne w ofercie Eduksięgarnia, które chcę wam przedstawić wzmacniają w naszych dzieciach bardzo ważne umiejętności. Wyćwiczone w dzieciństwie z pewnością zaowocują w dorosłym życiu. Dlatego warto już dziś znaleźć czas na rodzinne zabawy z dzieckiem, bo czas ma to do siebie, że szybko ucieka.

TOP 5 gier edukacyjnych dla dzieci


Ćwiczymy spostrzegawczość

Gra 1,2,3!Szukam! to bardzo fajna gra dla całej rodziny. Polega ona na tym, że każdy gracz musi wykazać się dobrą pamięcią i spostrzegawczością. Jeden gracz ukrywa karty ze zwierzakami (które wcześniej układane są na stole), podczas gdy pozostali gracze mają zamknięte oczy. Kiedy je otworzą, muszą powiedzieć, który zwierzak zniknął!

TOP 5 gier edukacyjnych dla dzieci
źródłoBezpieczna droga 

Każdy rodzic chciałby, aby jego dziecko było zawsze i wszędzie bezpieczne. Gra "Bezpieczna droga" to fajny pomysł na to, aby nasze dziecko nauczyć jak bezpiecznie przejść przez jezdnię. Ale także jest pretekstem do rozmów o konsekwencjach naszej nieuwagi na drodze, która może skończyć się w szpitalu. 

TOP 5 gier edukacyjnych dla dzieci
źródło

Zgubione, Znalezione 

Kolejną propozycją na wspólną zabawę jest gra w "Zgubione, Znalezione". Gra ćwiczy naszą koncentrację i skupienie na odnajdywaniu przedmiotów. Żeby nie było tak łatwo, w grze są punkty karne za nasze pomyłki. Dlatego bądźcie ostrożni, by punktów karnych nie było wcale!

TOP 5 gier edukacyjnych dla dzieci
źródło


Fiki Miki

Kolejną grą, o której warto pamiętać podczas zabawy z dzieckiem jest gra "Fiki Miki". Ta gra to nie tylko świetna zabawa, ale przede wszystkim doskonały sposób, aby wspierać u dziecka umiejętność zapamiętywania. Wygra ta osoba, która zapamięta i najszybciej policzy wszystkie zwierzaki na obrazkach i naciśnie dzwonek! W tej grze liczy się refleks i nasza spostrzegawczość. 

TOP 5 gier edukacyjnych dla dzieci
źródło
Szukam i opowiadam

Kolejna gra edukacyjna to zestaw pięciu zabaw i ciekawych ilustracji zamieszczonych na kartach. W tej grze dzieci mają możliwość opowiadania ciekawych historii a także uczą się zapamiętywania i szukania elementów. Ta gra pomaga dziecku ćwiczyć: zapamiętywanie, koncentrację, spostrzegawczość i refleks a także rozwija jego słownictwo i umiejętność opowiadania ciekawych historii.

TOP 5 gier edukacyjnych dla dzieci
źródło


Ucz się, ucz po nauki to potęgi klucz...

...kto ten klucz zdobędzie, temu w życiu dobrze będzie.
Pamiętacie takie szkolne wierszyki pisane na kafelkach w toalecie albo na oparciu krzeseł w szkole? Śmieje się czasami, że ja pomyliłam kolejki - zamiast stać po chęci do nauki matematyki czy chemii to stałam w kolejce po wzrost. Wróćmy jednak do głównego tematu. Każdy rodzic chyba dobrze wie, jak ważną rolę odgrywa w naszym życiu nauka. Wiemy także, że nauka bywa nudna i męcząca, zwłaszcza wtedy gdy za oknem świeci piękne słońce a koledzy grają w piłkę. Każdy to zna ;) Dlatego idealnym pomysłem na naukę czegokolwiek, jest nauka połączona z zabawą. Dzisiaj na rynku jest mnóstwo gier, puzzli, układanek, malowanek, klocków które tą naukę mogą naszym dzieciom uprzyjemnić. Wtedy nauka dla dziecka nie jest już taka straszna i męcząca. Czas spędzony z dzieckiem czy to grając w piłkę czy układając kolejny raz te same puzzle, także jest nam bardzo potrzebny.  *wpis powstał przy współpracy z księgarnią edukacyjną eduksiegarnia.pl

2 komentarze :

  1. Właśnie takich informacji potrzebowałam. Również jesteśmy na etapie poszukiwania gry planszowej dla 5 latka. A tutaj jest kilka pozycji, ktore mnie interesują i na pewno coś wspólnie z synem wybierzemy.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cieszę się, że może pomogę wam w wyborze gry :)

      Usuń

Instagram

Copyright © Kobiecy blog parentingowy | kobieca-mama.pl. Designed by OddThemes