Pozycjonowanie stron. Myślałam, że to będzie łatwiejsze!


 W blogowaniu "jestem" od 2013 roku.  W tym roku obiecałam sobie, że większą uwagę poświęcę na pozycjonowaniu mojego bloga. Właśnie, tylko jak to się robi?


Pozycjonowanie stron 

Mogę z ręką na sercu powiedzieć, że nie znam się doskonale na tych wszystkich tajnikach blogowania, linkowania, skutecznego pozycjonowania. Pozycjonowanie stron na pierwszy rzut oka, dla kogoś o się na tym kompletnie nie zna może być czarną magią. Jednak kiedy już o tym poczytamy, poszukamy informacji, temat staje się dla nas prostszy. Jednak na początku mojej drogi z tym tematem, myślałam, że będzie on łatwiejszy. Nauka pozycjonowania opornie mi idzie. Cały czas się tego uczę, wszystko się zmienia, coś zapamiętam a za moment dana rzecz staje się mało skuteczna. Kto powiedział, że to wszystko będzie łatwe? Jednak nie poddam się tak szybko! Przygotowałam dla was krótki poradnik na temat pozycjonowania naszego miejsca w sieci!


Pozycjonowanie stron. Myślałam, że to będzie łatwiejsze!
źródło

Słowa kluczowe

Aby nasz tekst był widoczny w sieci, musimy zadbać o odpowiednie słowa kluczowe i ich częstotliwość występowania w tekście. Nie może być ich za dużo, bo robotom Google to się wyda podejrzane, i nasza praca nad pozycjonowaniem pójdzie na marne.

Zadbaj o tytuł posta 

Wiedzieliście, że idealna długość tytułu powinna mieć między 50 a 60 znaków? Ten ma 56, czyli się zmieściłam! Super!

Zadbaj o zdjęcia 

Każde nasze zdjęcie powinno mieć tzw. ALT czyli alternatywny opis. W opisie i nazwie zdjęcia powinno być słowo kluczowe, dzięki temu nasze zdjęcie ma szansę trafić do Google Images i generować nam wejścia na bloga. Fajnie, prawda? 

Długość tekstu

Zadbajmy o to, aby nasz tekst był przede wszystkim napisany czytelnie i zrozumiale dla naszego czytelnika. Naszą wiedzę przekażmy w niezbyt długim tekście, który będzie zawierał więcej niż 350 słów. 

Stosuj pogrubienia 

Oczywiście nie za dużo. Pogrubiać możesz nagłówki i ważne dla  twojego czytelnika zdania. Większość z nas pobieżnie skanuje teksty, dlatego to ty musisz zadbać o to aby czytelnik zatrzymał wzrok na odpowiedzi na nurtujące go pytania. 

Wygląd tekstu

Każdy nasz tekst powinien być czytelny. Warto więc stosować punktory, przerwy, numerować ważniejsze części tekstu. Musisz wybrać taki sposób, aby był najlepszy dla twojego tekstu. 


Sprawdź wszystko jeszcze raz i ciesz się z kolejnych odsłon i komentarzy. Mam nadzieję, że chodź trochę pomogłam tobie poznać tajniki pozycjonowania stron. Może masz jakieś swoje sposoby na pozycjonowanie stron? Jeśli chcesz się nimi podzielić, zostaw komentarz albo wyślij mi maila - kobiecamama@op.pl

Ps. Śledzicie mnie na Instagramie? Jeśli nie to już teraz zapraszam, szykuję dla naszych obserwatorów niespodziankę! 


2 komentarze :

  1. Zapomniała Pani o kilku ważnych aspektach jak optymalizacji zdjęć, szybkości wczytywania się strony, meta tagach i kilku innych rzeczach które mają też olbrzymie znaczenie przy pozycjonowaniu ;)

    ________________
    http://e-prom.com.pl

    OdpowiedzUsuń

Instagram

Copyright © Kobiecy blog parentingowy | kobieca-mama.pl. Designed by OddThemes