CZAS NA CZYTANIE - RECENZJA

Czytanie ma duży wpływ na rozwój dziecka. Ułatwia nam dużo spraw, nie tylko w życiu dorosłym. Dlatego przyjemność z czytania, poznawania nowych światów, bajek, legend każde dziecko powinno wynieść z domu, od rodziców. Ja uwielbiam czytać, i tę miłość do czytania przekazuję swoim dzieciom. Odkąd mam dzieci, czytam nie tylko sobie. To wciąga.

Pamiętam, że moja miłość do książek, do tamtego świata bajek, fantazji i marzeń urosła dopiero w drugiej klasie szkoły podstawowej. Wcześniej była we mnie jakaś "blokada" do czytania, unikałam tego jak diabeł święconej wody. Nie umiałam tak jak inne dzieci płynnie czytać, tylko okropnie dukałam. Jednak druga klasa podstawówki i moja wychowawczyni Pani Jadzia, pomogły mi tą blokadę pokonać. 

JA TOBIE CZYTAM, A TY ŚPISZ...

Świat książek dla dzieci, otworzył się przede mną, kiedy Ania przyszła na świat. Ona leżała w swoim łóżeczku a ja czytałam jej książki. I to trwa do dziś. Jednak teraz już nasza prawie 5-latka, sama wybiera sobie "wieczorne lektury". Bardzo mi się to podoba! Bo daje mi to pewność, że jej przygoda z samodzielnym czytaniem będzie może łatwiejsza, niż moja. 

WYDAWNICTWO AMEET ŁADNE KSIĄŻKI MA 

Jakiś czas temu zaczęła się nasza przygoda z książkami od Wydawnictwa AMEET. Lubię ich publikacje i ich różnorodność. Uśmiech i zainteresowanie tymi książkami u Ani - to najlepsza ich rekomendacja dla mnie, jako rodzica. Bo wiem, że jeśli okładka nas zainteresuje, środek także. Chociaż są pewne wyjątki ;) 

CZAS NA CZYTANIE - RECENZJA


SUPER WINGS  

Dzisiaj pokażę wam dwie książki od tego wydawnictwa. Dedykowane są młodszym dzieciom, chociaż 5latki też mogą się nimi zainteresować z racji rymowanek, interesujących ilustracji z ulubionymi bohaterami z bajek Super Wings oraz możliwości powtarzania liczb i kolorów, które już poznały.


LICZBY I KOLORY 

Książka z serii "Super Wings. Liczby i kolory" idealnie się nadaje do nauki lub utrwalenia kolorów i liczb. Wierszyki w tej książce sprawią, że dziecko na dłużej skupi na niej swoją uwagę. Może nawet sam spróbuje ułożyć swój wierszyk? Książeczka jest w twardej oprawie. 

CZAS NA CZYTANIE - RECENZJA


CZAS NA CZYTANIE - RECENZJA


PODRÓŻUJĘ I RYMUJĘ 

Natomiast książka "Super Wings. Podróżuję i rymuję" zabiera nas w odległe podróże do Chin, Anglii, Maroka czy Wenecji a także w świat ciekawych rymowanek! Dzięki temu czytanie staje się jeszcze fajniejsze. Kto by nie chciał wybrać się w takie podróże samolotem z serialu Super Wings? Twarda okładka sprawia, że książka przetrwa "dalekie podróże" i zostanie z czytelnikiem przez długi czas.  

CZAS NA CZYTANIE - RECENZJA

CZAS NA CZYTANIE - RECENZJA


*Post powstał przy współpracy z wydawnictwem AMEET.

2 komentarze :

 1. Świetne wydania w sam raz dla przedszkolaków :)
  Mój blog - ZAPRASZAM :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to prawda. Takie książki są bardzo dobre dla przedszkolaków.

   Usuń

Instagram

Copyright © Kobiecy blog parentingowy | kobieca-mama.pl. Designed by OddThemes