ZOSTAŃ GWIAZDĄ INSTAGRAMA - KILKA WSKAZÓWEK

Lubię czytać poradniki. Czasami mogę przyswoić nowe, albo zapomniane informacje. W dobie internetu, warto wiedzieć jak wykorzystać coś z czego korzystamy. Tak jest np. z Instagramem. Dzisiaj chciałabym przedstawić wam kilka przykładów, które są umieszczone w tej książce.


Instagram to coraz większy serwis społecznościowy, na którym możemy wrzucać swoje zdjęcia i filmy. Masz już tam swoje konto? Chętnie zajrzę, daj mi znać. Nas podejrzycie tutaj

ZOSTAŃ GWIAZDĄ INSTAGRAMA - KILKA WSKAZÓWEK


Początkowo nie byłam pozytywnie nastawiona do tego serwisu. Może dlatego, że mistrzem fotografii nie jestem. Co prawda, mam lustrzankę ale większość zdjęć robię smartfonem Huawei P8. Ale w tym roku obiecałam sobie, że poświęcę więcej czasu na naukę obsługi mojej lustrzanki. Muszę tylko dokupić jakiś statyw i popracować nad jakością zdjęć.

Wróćmy jednak do głównego tematu, a raczej pytania: JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ INSTAGRAMA?

No właśnie jak?

Publikacja wydawnictwa Jaguar, która została wprowadzona do sprzedaży w listopadzie 2017r. jest poradnikiem, dla użytkowników serwisu Instagram. Dedykowana jest raczej do osób, które Instagram traktują jako "narzędzie biznesowe". Chociaż gwiazdą insta, może zostać każdy.

Poradnik opisuje nam 50 wskazówek, których udzieliły osoby, które już coś osiągnęły na Instagramie. Ja jednak zrobię wam mały przedsmak, tak aby nie zdradzać całej zawartości poradnika i pokażę wam tylko 5 wskazówek. Resztę musicie przeczytać sami.

5 wskazówek od znanych Instagramowiczów

1. POSTAW NA PROSTOTĘ

Dirk Bakker @MACENZO mówi nam, jak ważne jest to aby zdjęcie miało uporządkowaną kompozycję.  Proste linie, poziome i pionowe są bardzo ciekawe i mogą przyciągnąć nie jednego obserwatora.

ZOSTAŃ GWIAZDĄ INSTAGRAMA - KILKA WSKAZÓWEK 2. OPOWIADAJ PRAWDZIWE HISTORIE 

Ekaterina Kolenbet @KIKI_SUNSHINE  Mówi, że relacje są fajnym pomysłem na pokazanie naszych emocji i doświadczeń. Radzi nam, abyśmy poszli na całość, dobrze się bawili i uwieczniali na zdjęciu ważne chwile.
3. UMIEŚĆ SIĘ NA ZDJĘCIU

Oliver Vegas @OVUNNO Podsuwa nam pomysł, abyśmy pokazywali na zdjęciu kawałek siebie. Wtedy obserwujący, będzie miał wrażenie, że znajduje się w naszej głowie i "widzi" to co widzieliśmy my w danym momencie.


ZOSTAŃ GWIAZDĄ INSTAGRAMA - KILKA WSKAZÓWEK4.  IDEALNY FLAT LAY

Hal Ellis Davis @HAL_ELLIS_DAVIS  Podpowiada, jak w prosty sposób możemy stworzyć ładne zdjęcie. Wystarcz zrobić je "z góry", przy dobrym świetle (blisko okna) dodając ciekawe tło naszej fotografii. Musimy pomyśleć nad kompozycją i odległością pomiędzy przedmiotami.

ZOSTAŃ GWIAZDĄ INSTAGRAMA - KILKA WSKAZÓWEK5.  MODĘ FOTOGRAFUJ OD PRZODU

Gabi Gregg @GABIFRESH   Gabi zdradza, na co zwrócić uwagę kiedy fotografujemy siebie w modnych stylizacjach. Warto poszukać zacienionych miejsc, tak aby pełne słońce nie wpływało negatywnie na kolor skóry. Pozując spoglądajmy na aparat, albo skierujmy swój wzrok poza kadr. Przede wszystkim szukaj ciekawego tła!

ZOSTAŃ GWIAZDĄ INSTAGRAMA - KILKA WSKAZÓWEK
Podobnych podpowiedzi w poradniku jest więcej. Moim zdaniem poradnik jest godny uwagi.
Nawet jeśli, nie zamierzasz zostać gwiazdą instagrama. Instagram lubi fajne, ciekawe zdjęcia. Czasami jedno zdjęcie, decyduje o tym, czy ktoś Cię zauważy. Ja lubię ten serwis, poznałam na nim kilka świetnych ludzi. Każdego dnia staram się wrzucić jakieś zdjęcie, które opowiada coś o moim życiu.

Włącz kreatywność. Poszukaj dobrego tła i światła. Umieść się na zdjęciu, używaj geotagów i hashtagów. Jednym słowem - FOTOGRAFUJ!


Więcej o poradniku przeczytacie na stronie Wydawnictwa Jaguar - tutaj


6 komentarzy :

 1. Również lubię czytać poradniki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz jakiś swój ulubiony poradnik? :)

   Usuń
  2. Niestety nie potrafię wskazać konkretnego - tyle się ich zebrało :D

   Usuń
  3. Rozumiem. Ja mam ich mało, ale lubię czasami do nich wracać ;)

   Usuń
 2. jest na mojej liście, tylko czekam na dobrą okazję cenową :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To może trochę trwać, z uwagi na nowość. Ale cierpliwości :)

  OdpowiedzUsuń

Instagram

Copyright © Kobiecy blog parentingowy | kobieca-mama.pl. Designed by OddThemes