nie planować, nie mieć zmartwień...

chłodny napój w cieniu pić... pod palmami, z marzeniami, zdrowym i bezpiecznym być... O! Takie są moje pragnienia noworoczne;) Tak, pragnienia, nie plany - bo od tych wszystkich planów na tych wszystkich blogach...

nie planować, nie mieć zmartwień...

Nudno już się robi;) Dlatego w moim poście niczego podobnego nie przeczytasz. Nie robię też żadnych podsumowań tamtego (raptem dwa dni temu, a ja już mówię jakby to było rzeczywiście dawno temu) roku. Bo rok 2016 pod kilkoma względami był do dupy!

Ale wiecie co, jednak te palmy to bym chciała. Ha! Mam przecież jedną - warszawską palmę, prawie po sąsiedzku. Tylko, ciekawa jestem kto i po jakim czasie by mnie z pod tej palmy "wyrzucił" ;) Ale się rozmarzyłam ;)


NIE PLANOWAĆ

"Zapiszę się na kurs angielskiego". "Wykupię karnet na siłowni". "Będę się od Nowego Roku zdrowo odżywiać". "Rzucę palenie". "Ograniczę kawę". Te i inne plany, mniejsze, większe - wiecie co jest w nich wkórwiającego? Że człowiek wszystko planuje, ba, nawet wprowadza je w styczniu w swoje i tak poukładane życie, a te już w kolejnych miesiącach się rozpadają. Przyczyny? Hmm nasze lenistwo, bo np. "nie idę na siłownię, mam zakwasy, wszystko mnie boli".

Dlatego po co pisać, planować, skoro często nie mamy siły i woli walki aby te wszystkie postanowienia spełnić. Przecież to nie ma sensu i nie trzyma się kupy. Dlatego Kochani - NIE PLANUJMY, abyśmy sami siebie nie rozczarowali ;)


NIE MIEĆ ZMARTWIEŃ

Oj chciałoby się, chciało. Ale prawda jest bolesna - każdy z nas je ma, zmartwienia mniejsze lub większe ale uczestniczą w naszym życiu. Czy można coś z nimi zrobić? NIE MARTWIĆ SIĘ, ŻE SĄ ;)

To są moje najważniejsze postanowienia na ten rok. Zwyczajnie planowanie na dłuższą metę mi nie wychodzi, bo jak przychodzi "zaplanowany" moment nasze życie potrafi być bardzo wredne i nam wszystko zepsuć w kilka chwil. Też tam macie?

Oby w tym roku było zupełnie inaczej i lepiej, tego Wam i sobie życzę ;)
Prześlij komentarz

Instagram

Copyright © Kobiecy blog parentingowy | kobieca-mama.pl. Designed by OddThemes