5 ważnych zasad kierowcy


Jako kierowca musisz pamiętać nie tylko o znakach drogowych, ale także o kilku ważnych zasadach.
Jakich? Zapraszam do zapoznania się z nimi.


WAŻNE UBEZPIECZENIE OC

Polisa OC powinna być ważna przez cały rok, nawet jeżeli w okresie zimowym rzadko wsiadasz za kółko. To innych nie interesuje. Bo jeżeli zapomnisz o zakupie ubezpieczenia, spowodujesz kolizję, odszkodowanie innemu kierującemu nikt za Ciebie nie pokryje.

PRZEGLĄD POJAZDU

Nie muszę chyba mówić, że przegląd robimy raz w roku, więc korona Ci z głowy nie spadnie, jeśli o tym nie zapomnisz. Wpisz datę w kalendarz, w smartfona, zostaw kartkę na lodówce. Z ważnym przeglądem nie będziesz musiał tłumaczyć się przed policjantem ;)

ZMIANA OPON

Opony to bardzo ważny element Twojego auta. Bez dobrych opon, daleko nie zajedziesz. Dwa razy w roku powinieneś zadbać o ich zmianę. Błagam, nie jeździj na letnich oponach cały rok, bo zimą skasujesz nie jeden samochód na drodze. Jeśli tylko swój, Twój problem, gorzej jak wjedziesz komuś innemu w zderzak.


PIŁEŚ? NIE KIERUJ!

O skutkach wypadków pod wpływem alkoholu, chyba nie muszę opowiadać. Wystarczy spojrzeć na zapalone znicze i krzyże w przydrożnych rowach, albo poczytać gazety, posłuchać radia... Jeżeli wypiłeś choć jedno piwo, jeżeli nie masz daleko do domu, pójdź pieszo, tylko nie kieruj, bo to się może źle skończyć i dla Ciebie i innych.

NIE ŚMIEĆ!

Oj jak mnie drażni to za każdym razem, kiedy stoję na światłach a Ty wyrzucasz przez okno niedopałek papierosa, gumę do żucia, papierek... W aucie jest tyle popielniczek, śmietniczek i innych schowków, wystarczy je tylko otworzyć. Nie rozmawiaj też przez komórkę, a jeśli już musisz bo taką masz pracę to kup sobie zestaw głośnomówiący.

Mogłabym napisać całkiem długi post, ale dzisiaj poprzestanę na tych 5 zasadach, o innych ważnych z mojego punktu widzenia napiszę w innym poście.

Jest coś, co Ciebie denerwuje w zachowaniu innych kierowców na drodze? Napisz w komentarzu. Chętnie przeczytam Twoje spostrzeżenia, skargi i zażalenia :)


Pozdrawiam,
Kobieca Mama7 komentarzy :

 1. Ciężko być idealnym kierowcą, ale Twoje zasady są w punkt :) Ja to jak nawet z kimś jadę i coś ktoś wyrzuca przez okno to od razu coś gadam ;d

  Pozdrawiam i w wolnej chwili zapraszam do mnie :)
  http://my-healthy-lifestylee.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Idealnych nie ma;) ale im więcej takich zasad, tym lepiej będzie na drodze;)

   Usuń
 2. Zasada nr 6: Nigdy nie pożyczaj samochodu od Męża. Zrobiłam to w tym roku dwa razy i raz stuknęłam lekko w krawężnik, za drugim razem przebiłam oponę. Co najdziwniejsze - mój samochód jest dużo większy i teoretycznie trudniejszy do prowadzenia (większy, bo ja najczęściej wożę trójkę dzieci ;)), a zawsze w tym małym mi się takie przygody przytrafiają :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda! Ja przed ślubem pożyczyłam i byłam uczestnikiem kolizji, pewna Pani we mnie uderzyła. Byłam wtedy w ciąży, na szczęście tylko auta ucierpiały. Zasada nr 6 jak najbardziej jest dobrą zasadą;)

   Usuń
 3. To zasady, których zdecydowanie należy przestrzegać :) Jako kierowców, obowiązują nas one bez dwóch zdań. Co mnie irytuje w innych kierowcach? To, że czasem inni zbyt łatwo się denerwują. Niejednokrotnie nerwy są zupełnie niepotrzebne. Dużo milej byłoby okazać więcej zrozumienia i życzliwości :)

  OdpowiedzUsuń

Instagram

Copyright © Kobiecy blog parentingowy | kobieca-mama.pl. Designed by OddThemes