Obsługa prawna firm


Jakiś czas temu napisała do mnie znajoma z pytaniem, czy nadal mam swoją działalność, niestety jej nie mam, ale jeśli mogę komuś pomóc w tym co wiem, to czemu nie? Zadała mi kilka ważnych pytań, na niektóre nie umiałam odpowiedzieć, bo moja wiedza nie była wystarczająca, ale podsunęłam jej pewien pomysł...

Otóż jeżeli chcesz otworzyć swoją własną firmę, a kompletnie się na tym nie znasz, warto zwrócić się o pomoc do firm, które się tym zajmują. Obsługa prawna firm to przede wszystkim „działka” kancelarii prawnych. No ok, a co jeśli mnie na to nie stać bo dopiero zaczynam się zastanawiać? Myślę, że niejeden prawnik pierwszą poradę potraktuje tak, aby obie strony były zadowolone ;)
Do firmy jeśli nie znasz się na podatkach, pitach, zusach itp. potrzebna będzie Tobie księgowa, najlepiej z polecenia i z dużym doświadczeniem. Tak aby w prowadzeniu firmy nie było żadnych problemów, i wszystko było zrobione na czas – bo kary bywają duże, a wiadomo lepiej mieć zysk niż straty.
Własna firma to poniekąd wygoda, bo jesteś „na swoim”, i nie stoi nad Twoją głową, wiecznie niezadowolony szef, który o wszystko się czepia nawet jeśli dobrze wykonasz swoje zadania. Może nie każdy szef tak ma, ale znam takich z własnego doświadczenia. Nic przyjemnego ;)
Dobra obsługa prawna firm, przyda się każdemu, czy to osobie, która prowadzi swoją własną działalność gospodarczą czy też założyła spółkę cywilną, komandytową itp. Dlatego też przed podjęciem wyzwania pod tytułem „idę na swoje”, warto się nad tym bardzo dobrze zastanowić, aby nie „utopić” oszczędności życia, które mamy na koncie, nie wpakować się w ogromny kredyt – bo licho nie śpi, a konkurencja czuwa nieustannie.
Firma jaka by nie była musi mieć swoją wizytówkę w internecie – i tu polecam stronę internetową, dopasowaną pod Twój produkt bądź usługi jakie wykonujesz. Możesz zlecić wykonanie takiej strony znajomemu informatykowi bądź wynająć do tego firmę marketingową, która wszystko zrobi za Ciebie. I tak, tu też są dodatkowe koszty, czasami nie małe, bo strona to jedno, ale żeby była widoczna potrzebujesz wypozycjonowania, tak aby klient mógł Cię szybko znaleźć.

Mogłabym tak wymieniać i wymieniać to czego potrzebujesz – więc napiszę jedno – potrzebujesz grubej kasy na własną firmę. To chyba każdy przedsiębiorca – mikro czy makro Ci powie ;)


Pozdrawiam,
Kobieca Mama

Prześlij komentarz

Instagram

Copyright © Kobiecy blog parentingowy | kobieca-mama.pl. Designed by OddThemes