3 sprawdzone sposoby na zgagę w ciąży


Zgaga to dolegliwość, którą zna pewnie każda kobieta, szczególnie dotyka nas będąc w ciąży. Nie lubimy jej, i co rusz sięgamy po szeptane przez inne kobiety sposoby, aby się jej skutecznie pozbyć. Dzisiaj mam dla Was, 3 sprawdzone przeze mnie sposoby na zgagę w ciąży.

Pamiętam jak zgaga złapała mnie w pierwszej ciąży. Była tak silna, że myślałam, że wszystko mi wyjdzie ;p  Popytałam inne koleżanki, które etap dolegliwości ciążowych miały już za sobą, co im pomagało. Sprawdziłam kilka sposobów, jednak te 3 na mnie zdecydowanie podziałały w pierwszej i jak w drugiej ciąży. Ale powiem Wam, że teraz mam tego stanu serdecznie dosyć, szczególnie kładąc się spać wieczorem, bez względu na to co i w jakich ilościach spożywam w ciągu dnia... Istne szaleństwo...

Sposób numer 1

U mnie wygrało spożywanie migdałów. Jak wiadomo migdały regulują system trawienny, dlatego warto zjeść kilka migdałów po zjedzeniu każdego posiłku. Poza tym są bogate w wapń i magnez, które kobieta będąc w ciąży potrzebuje.

Sposób numer 2

Unikanie wysiłku. Kobiety ciężarne wiedzą, że w zaawansowanej ciąży mycie podłogi, schylanie się czy zasznurowanie butów może być dla nas ciężkie. Dlatego warto na czas ciąży mieć wszystkie garnki pod ręką, tak aby nie musieć się po nie schylać.  A buty niech partner nam wiąże (o ile jest dostępny wtedy pod ręką).

Sposób numer 3

Rozsądne jedzenie, najlepiej małe porcje a częściej. Ważne jest też, unikanie cebuli, napojów gazowanych i mięty. Nie wiem jak u Was, ale po mięcie bardzo szybko łapała mnie zgaga, dlatego nawet nie pije soków, które zawierają mięte.


Mam nadzieję, że moje sposoby na walkę ze zgagą, może Tobie się przydadzą. Będzie mi bardzo miło, jeśli i Ty podzielisz się z nami w komentarzu swoimi sposobami na zgagę. Bo każda kobieta jest inna, i to co mi pomaga Tobie wcale nie musi.

źródło: tutaj


Pozdrawiam,

Kobieca Mama (jeszcze w dwupaku) ;)

2 komentarze :

Instagram

Copyright © Kobiecy blog parentingowy | kobieca-mama.pl. Designed by OddThemes