O co warto zadbać przed urlopem?


Wakacje to czas odpoczynku, relaksu, taki totalny luz a czasem i spontan. Żeby nasz urlop przebiegał bez żadnych przykrych wydarzeń, warto zadbać o kilka ważnych rzeczy przed wyjazdem.

O co warto zadbać przed urlopem?

1. Ubezpieczenie - to moim zdaniem podstawa każdego wyjazdu. Ubezpieczenie trzeba wybrać z głową, tak aby w razie wypadku a nawet śmierci nie było problemu przy wniosku o odszkodowanie.

2. Opieka nad domem/mieszkaniem -wyjeżdżając na urlop zostawmy komuś zaufanemu klucze. Nie rozpowiadajmy obcym czy też nielubianym sąsiadom kiedy i na jak długo jedziemy. Licho nie śpi, a wakacje mogą być idealnym czasem dla złodzieja.

3. Opieka nad zwierzakami- jeżeli nie możesz zabrać ich ze sobą, załatw im dobrą opiekę na czas swojej nieobecności. Nie przywiązuj zwierząt w lesie, skazując ich tym samym na śmierć!

4. Zadbaj o swoje finanse- urlop to czas spełniania swoich zachcianek. Dlatego dobrym sposobem na to, abyśmy mieli za co żyć po powrocie jest odłożenie pewnej kwoty na inne konto w banku. Kartę do tego konta, zostawmy w domu, tak żeby nas nie kusiła :)

5. Przegląd techniczny auta - jeżeli wybieramy się na urlop autem, dobrze jest pojechać i zrobić przegląd techniczny, nawet jeżeli jest się pewnym, że auto nie puka i nie stuka. Bo wiadomo, że z samochodem nigdy nic nie wiadomo :)

6. Ważność paszportu/dowodu - to musimy sprawdzić wcześniej, najlepiej na dwa miesiące przed odlotem/odjazdem. Nie czekajmy z tym do ostatniej chwili, bo może okazać się, że paszport stracił ważność kilka miesięcy temu a my zaglądamy do niego dopiero na lotnisku. W takiej sytuacji chyba nikt nie chciałby się znaleźć.


Mogłabym tak wymieniać i wymieniać, jednak myślę, że każdy z nas wie co musi sprawdzić i czego musi dopilnować przed upragnionym urlopem. Bo warto odpoczywać z głową, i mieć wszystko pod kontrolą!

2 komentarze :

 1. Punkt 4 bardzo mi się przyda;) Bo zwykle lubię wydać trochę więcej niż planowałam;)

  Pozdrawiam,

  Paulina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że się przyda:) Ja swego czasu też wydawałam za dużo;)

   Usuń

Instagram

Copyright © Kobiecy blog parentingowy | kobieca-mama.pl. Designed by OddThemes