Wróżka

Kiedy pewnego lutowego dnia dowiedzieliśmy się, że jestem w ciąży w pierwszej chwili była lekka panika a potem już się cieszyliśmy, że Ania będzie miała rodzeństwo.
Od samego początku nie chcieliśmy mieć jednego dziecka, a raczej to ja bardziej nie chciałam mieć jedynaczki w domu – może dlatego, że sama mam dwie siostry. Mąż nie miał takiej możliwości.
Pamiętam kiedy R. wrócił któregoś dnia z pracy i opowiadał nam, że przyszła do nich wróżka, która koniecznie chciała im powróżyć z ręki. Oboje nie wierzyliśmy we wszystko to co wróżka wtedy powiedziała, aż do pewnego lutowego dnia...


„Proszę Pana najwyższy czas aby Pan się ożenił, widzę, że będzie miał Pan dwoje dzieci, nie będzie Pan bogaty ale też nie zazna Pan biedy” - taką opowiastkę dostał R. któregoś dnia od wróżki.
Zaczęliśmy się śmiać, bo wtedy planowaliśmy już ślub.

Druga ciąża i co dalej?
Jak się czuję? Czy się boję? Jeszcze jak! Czego się boję?
Tego, że sobie nie poradzę po porodzie z noworodkiem i wymagającą 3latką. Tego, że Ania może poczuć się odrzucona – chociaż już teraz jest powoli przygotowywana do bycia siostrą.
Tego, że zwariuję ze szczęścia. No i ogólnie ciekawi mnie jak to jest mieć dwoje dzieci?
Koleżanki mówią, że dają radę. Że drugie dziecko kocha się ogromną miłością ale trochę inną.
I ja właśnie się nad tym zastanawiam i jednocześnie tego wszystkiego boję. Może niepotrzebnie, ale jednak są obawy, choćby takie czy na kolejnym USG poznam płeć, czy serduszko będzie dobrze biło, czy poród będzie taki szybko jak za pierwszym razem? Modlę się o to już teraz! No i czy tym razem dane mi będzie karmić dłużej niż za pierwszym razem. Nic na to nie poradzę, że tak już mam. Potrzebnie i niepotrzebnie się zamartwiam na zapas.
Na razie wymioty ustały, brzuszek jakby zrobił się większy, czekam na pierwsze kopniaki i wchodzenie pod żebra (nie jest to może takie fajne).
Jeśli macie jakieś rady jak się tym tak nie przejmować – piszcie komentarze!


Nasza malutka Ania :*


Pozdrawiam,
Kobieca Mama

Prześlij komentarz

Instagram

Copyright © Kobiecy blog parentingowy | kobieca-mama.pl. Designed by OddThemes